Dzielnicowi

„Plan działania Priorytetowego” Realizowany przez dzielnicowych KP Łaziska Górne w okresie 01.02.2018-31.07.2018

Z początkiem roku 2018 weszły w życie nowe Plany Działania Priorytetowego, które obowiązują na rejonach podległych poszczególnym dzielnicowym i będą one obowiązywały przez najbliższe 6 miesięcy.

Rejon służbowy nr 9- mł. asp. Paweł Oleksiński (tel. 727032240)
Plac zabaw na ulicy Działkowców w Łaziskach Górnych. Problemem jest gromadzeni się nieletnich, którzy zaśmiecają lub spożywają alkohol. Następstwem tego są pozostawione przez nich śmieci oraz akty wandalizmu.

Rejon nr 10 – st.sierż. Rafał Babiński (Tel. 723 656 683)
Nieprawidłowe parkowanie pojazdów w Łaziskach Górnych przy ul. Barlickiego (rejon skrzyżowania z ruchem okrężnym), w tym parkowanie pojazdów mechanicznych w „zatoczce” mimo umieszczonego w widocznym miejscu znaku drogowego „B-36- zakaz zatrzymywania się” z tabliczką umieszczoną prawidłowo bezpośrednio pod nim „nie dotyczy zatoki postojowej na czas rozładunku do 30 minut.”

Rejon nr 11 – st.asp. Wojciech Wypchał (Tel. 727 032 238)
Łaziska Górne ul. św. Jana Pawła II 1 teren przyległy do biblioteki, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu, a także zaśmiecania.

Rejon nr 12- st.asp. Robert Manzel (Tel. 723 656 661)
Wykroczenia porządkowe, w tym szczególnie uciążliwe, a zwłaszcza spożywanie alkoholu i zaśmiecanie miejsca publicznego oraz demoralizacja osób małoletnich, korzystających z placu zabaw i skate parku, przyległych do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „Żabka” przy ulicy Sportowej.

Rejon nr 13 – sież. Marek Wodok (Tel. 727 032 239)
Spożywanie alkoholu, zaśmiecanie oraz popełnianie czynów karalnych na terenie obiektu rekreacyjnego „YNZLA” przy ul. Południowej w Łaziskach Górnych. Czyny te z reguły odbywają się w godzinach wieczornych. Grupują się tam osoby w różnym wieku, które spożywają alkohol na w/w/ terenie zaśmiecając go opakowaniami po alkoholu i niedopałkami papierosów.

Rejon nr 1- mł.asp. Michał Czerepkowski (Tel. 727 032 246)
Rejon placu zabaw „Małpi Gaj” przy oś. Kościuszki- niszczenie mienia w postaci malowania markerami urządzeń do zabaw oraz niszczenie ławek poprzez malowanie oraz nacinanie krawędzi drewnianych elementów przez osoby nieletnie. Informację pozyskano od mieszkańców oraz od Zarządcy obiektu, który fakt niszczenia mienia w tutejszym KP.